aČlánky - Auto-Moto

PR články od Vás pro Vás

Web ze světa motorismu, kde najdete informace o pojištění, poviném ručení, nových automobilech, technologických novinkách a všem co patří k autu nebo motorce. Kde najít náhradní díly a nejlepší servis, jak ušetřit a mnohem víc.

Rozdíl mezi zimní a letní pneumatikou

Asi každý se už setkal s tím, že pneumatiky se rozdělují na univerzální a pak zimní nebo letní pneumatiky. Pneumatiky se od sebe liší svými vlastnostmi, které jsou specifické právě pro období, ve kterém se používají. Podstatným rozdílem mezi zimní a letní pneumatikou je ten, že zimní pneu mají výjimečnou konstrukci, která jim umožní udržet opravdu bezpečný kontakt s povrchem vozovky i při velkých mrazech. Každý řidič ví, že brzdění v zimě, vyžaduje opatrnost a rozhodně ne prudkost. Zimní pneumatika je svým běhounem uzpůsobena tak, že její jednotlivé štěrbiny jsou po obvodu co nejblíže, a to způsobuje dokonalou přilnavost pneumatiky k vozovce.
Letní pneu nejsou stavěny na jízdu při nízkých teplotách. Jsou určené pro období, kdy teplota neklesá pod 7 °C. Letní pneumatiky jsou svým dezénem uzpůsobeny k tomu, aby bezpečně odváděly přebytečnou vodu. A to zabraňuje aquaplaningu, který je nebezpečný a hrozí na každé mokré vozovce. Investice do kvalitních letních a zimních pneumatik se rozhodně vyplatí, protože dobře vybrané pneumatiky vám ušetří i pohonné hmoty a hlavně podpoří bezpečnost vaší jízdy. Se správným výběrem pneu a přezutím Vašeho vozu vám pomohou provozovny s označením „pneumatiky prodej“ nebo také běžné pneuservisy. Ty vám také jako další službu mohou nabídnout i uskladnění právě vyzutých pneumatik na další sezónu.

  • Linkuj.cz!
  • Top Články.cz
  • Jaggni to!
  • MediaBlog.cz
  • Bookmarky.cz
  • del.icio.us
  • Google Bookmarks
Zařazeno v: Auto-Moto

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované položly jsou označené *

*